Київ

Придбати квиток
2016.05.04
Новини індустрії

Українські лікарі досліджують вплив електронних цигарок на серце

Українські лікарі досліджують вплив електронних цигарок на серце

В Інституті кардіології імені Стражеско проведуть дослідження можливих наслідків паріння на серцево-судинну систему людини.

Розповсюджена думка про те, що вплив вейпінгу на здоров'я людини є незначним, змушує багатьох переходити на паріння. Українські медики вирішили підтвердити чи спростувати цю інформацію. Як повідомила провідний науковий співробітник Інституту кардіології імені Стражеско Олена Кваша, в червні розпочнеться експеримент, за допомогою якого вдасться встановити різницю між електронними та традиційними цигарками щодо впливу на серце та кровоносні судини. Таке дослідження є необхідним, оскільки однозначної думки не має ні Всесвітня організація з охорони здоров'я, ані медична спільнота в цілому.

У рамках дослідження дві групи піддослідних зі шкідливою звичкою по 20 осіб у кожній перейдуть на електронні цигарки та вейп-девайси. Третя група задовольнятиме свої потреби в традиційний спосіб. Таким чином, це дозволить зробити висновки щодо трьох продуктів.

Згідно з офіційною статистикою, в Україні палить приблизно 30% населення. За словами Олени Кваші, цей показник є вищим, ніж у Литві, Польщі та Естонії, але значно нижчим, ніж у Росії. Вона також відзначила, що в нашій країні шкідлива звичка є більш розповсюдженою в сільській місцевості. Серед курців переважають чоловіки. Останнім часом спостерігається загальносвітова тенденція, коли представники сильної статі все більше турбуються про своє здоров'я, а жінки, навпаки, долучаються до паління тютюну.

Число українців, які позбулися згубної звички, зростає, але темпи цього росту є незначними. Олена Кваша вважає, щоб наблизитися до рівня країн Європейського союзу, де палить 12-14% громадян, Україні знадобиться не менше ніж 20 років. При цьому держава має вкладати кошти в антитютюнову кампанію.

Найрезультативнішим методом зниження споживання тютюнової продукції, на думку Олени Кваші, є профілактика паління, роз'яснення його згубних наслідків для організму людини. Тим, хто не здатен впоратися зі своєю слабкістю, можуть допомогти альтернативні методи отримання нікотину, приміром вейпінг. Проте, вона підкреслила, що рекомендувати його слід лише у випадку позитивних результатів дослідження.

Підпишись і першим дізнайся про новини і розіграші подарунків.

buy ticket
Сloud Contest