Київ

Придбати квиток
2016.06.14
Новини індустрії

Вирішили «допрацювати» законопроект щодо вейпінгу?

Вирішили «допрацювати» законопроект щодо вейпінгу?

- Думаю, нам слід жорсткіше притиснути цих вейперв.

- Хто вони такі?

- Та ходять вулицями зі своїми дудками залізними, пар пускають.

- Але ж Кривошея там вже щось організував.

- Недостатньо. Треба ще.

- А через що власне шум? Тютюнщики проплатили?

- Та ні. Просто дратують.

Таким міг би бути діалог на таємному засіданні комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, який очолює Кожемякін Андрій, член партії «Батьківщина» та автор нового закону про вейпінг.

Справді, складно уявити інші причини, чому нардепи вперто відмовляються сприйняти вейпінг як позитивну альтернативу шкідливій звичці, побачити в ньому спосіб оздоровити суспільство, надавши певну свободу діяльності всім причетним до цієї культури. Лікарі та вчені в усьому світі кажуть, що користування електронними випарниками завдає значно менше шкоди, що це спосіб позбутися нікотинової залежності. Але ж ні – парламентарі й надалі наступають на горло вейп-бізнесу.

Законопроект № 2697 спрямований на рекламу. Судячи зі всього, Кожемякін вирішив його трішки «допрацювати».

Заради справедливості слід зазначити, що текст містить адекватні та навіть правильні моменти. Приміром, пропонується заборонити продаж і рекламування електронних випаровувачів, рідин, комплектуючих неповнолітнім. Тут все правильно, заперечень немає. Не слід балуватися дітям, менше дискредитуватимуть культуру паріння серед свідомих вейперів.

Але окремі моменти, м'яко кажучи, є досить спірними. Пропонується визначення електронних сигарет, тепер ними вважатимуться «портативні електричні продукти, що включають в себе послідовно з'єднані картриджі з рідиною, дозатор-розпилювач (випаровувач) і акумулятор і використовуються як персональний інгалятор для випаровування рідкого розчину в аерозольний туман, що імітує акт куріння тютюну» .

Отже, боксмод в збірці з акумулятором і дріпкою чи баком, заправленим безнікотиновою рідиною, також вважатиметься електронною сигаретою. Це як мінімум прикро та навіть обурливо, адже в такому комплекті від сигарет не залишилося нічого. Ще не відомо, чи буде оговорено у законі, що кожен елемент вважається електронною сигаретою, чи для нульових рідин є сенс очікувати поблажок. Адже в цьому ж законі є застереження, що безалкогольне пиво неповнолітнім продавати дозволяється.

Від початку року народний депутат Кожемякін настільки часто був відсутнім на голосуваннях або просто їх ігнорував, що логічно припустити, що весь цей час він витрачав на роботу над законопроектом. У ньому лише 5 сторінок? Ну, і нехай! Головне, щоб народний обранець все ж знайшов час та допрацював його. Віримо. Сподіваємося. Чекаємо.

Усім густого. :)

Підпишись і першим дізнайся про новини і розіграші подарунків.

buy ticket
Сloud Contest