Київ

Придбати квиток
2016.06.16
Новини індустрії

Чи пощастить норвезькому вейпінгу?

Чи пощастить норвезькому вейпінгу?

Не всі представники влади заперечують користь вейпінгу в боротьбі зі шкідливою звичкою. Щоправда, коли справа стосується законів, поблажок для вейпінгу вони не роблять. Яскравим прикладом цьому є ініціатива норвезького міністра з охорони здоров'я.

Bent Høie подав до розгляду та на затвердження парламентом свою версію закону про тютюн. На прес-конференції, що відбулася 31 травня, міністр оголосив, що документ набуде чинності через кілька тижнів.

Першочерговим завданням усіх змін і поправок є захист дітей і підлітків від пропаганди тютюнових виробів. Уряд Норвегії має намір виховати наступне покоління вільним від паління.

Внесуть зміни до упаковок і введуть штрафи за рекламу. Уряд пропонує заборонити також продаж електронних випаровувачів. Але міністр пообіцяв, що електронка залишиться у вільному доступі для тих, хто справді прагне позбутися паління. Механізми такої реалізації невідомі наразі навіть міністрові, але слово – не горобець.

Bent Høie каже, що вони мають намір дозволити електронку та навіть більше – відкрити мережу вейп-шопів. Міністр визнає, що попри певну шкідливість вейпів, вони справді можуть вважатися здоровою альтернативою тютюну. Ще одна можливість для тих, хто полишає згубну звичку.

Головним ворогом міністр вважає нікотин, а не електронки. Думка його ґрунтується на минулорічній доповіді Норвезького інституту суспільної охорони здоров'я, в якій йшлося про ризики для здоров'я від використання електронних випаровувачів.

Слід врахувати, що фахівці, які вивчали питання та написали доповідь, припустилися помилки, вказавши, ніби нікотин, який є в рідині для електронок, викликає звикання. Тому ті, хто ніколи раніше не палив, почнуть з вейпінгу та перейдуть на тютюн. Пізніше цей пункт все ж визнали неправильним.

Попри те, що містер Bent не налаштований радикально проти вейпінгу та бачить у ньому переваги, свій закон він все ж віддав на затвердження. Хоча в ньому електронки прирівняли до аналогових цигарок.

Залишається лише слідкувати за перебігом подій і сподіватися, що хтось зможе переконати міністра відкликати свій закон і написати новий. Коректніший.

Підпишись і першим дізнайся про новини і розіграші подарунків.

buy ticket
Сloud Contest