Київ

Придбати квиток
2016.06.15
Новини індустрії

Стосунки вейпінгу з законом

Стосунки вейпінгу з законом

Сучасні підприємці швидко знаходять нові ринки для розвитку. Вейпінг миттєво здобув популярність в якості об'єкта для розвитку власного бізнесу, адже відтяти частку величезного ринку тютюнових виробів є дуже перспективною ідеєю.

Донедавна «електронка» не визначалася законодавством жодним чином. Продукт, що імітує тютюнопаління, але таким не є, дозволено було розповсюджувати де завгодно без обмежень для покупця. Попри те, що електронний інгалятор може містити частку нікотину, він не вважається тютюновим виробом, оскільки не має рослинної тютюнової сировини. До того ж нікотин у невеликих дозах є в таких рослинних продуктах, як помідор, баклажан або картопля.

Законодавчі норми не перешкоджають виготовленню та розповсюдженню рідин для паріння та не потребують обов'язкового ліцензування продуктів. Інтернет надав можливість багатьом вейперам самостійно відкривати свій бізнес з виготовлення авторських рідин і перепродажу девайсів для паріння. Крупніші гравці представили свою продукцію не лише в точках продажу тютюнових виробів, але й у великих торгівельних центрах і місцях великого скупчення людей. Про такі можливості виробникам тютюнових виробів залишається тільки мріяти. Вейп-бізнес стрімко розвивався та приносив інвесторам чималі прибутки.

Такий стан речей змусив можновладців багатьох країн переглянути ставлення до вейпінгу. Розпочалися масові дослідження, метою яких було насамперед знайти докази негативного впливу пари на організм людини. Врешті решт, більшість держав обмежила ринок електронного паріння, завдавши великого удару індустрії.

Вейпінг в Україні став популярним порівняно недавно. Але чимало молодих підприємців, які прагнуть розвиватися в цій галузі, змусили депутатів замислитися, чому електронне паріння досі жодним чином не регулюється законодавством.

Так з'явився законопроект про внесення поправок для контролю над виробництвом та обробкою тютюнових виробів і е-сигарет з метою зменшити їхню привабливість серед молоді. Як повідомляє один з депутатів, що працював над документом, це робиться для того, щоб мінімізувати інтерес до паління з боку неповнолітніх. Поправка передбачає повну заборону продажу цигарок зі смаковими домішками та ароматизаторами, а також контроль виробництва та реалізації електронних інгаляторів.

Депутати впевнені, що в обох випадках вбережуть молодше покоління від згубної звички. Вони вважають, що саме смакові домішки в тютюні чи рідині для паріння провокують молодше покоління палити. Навіть якщо молода особа обрала нешкідливий замінник тютюнового виробу, рано чи пізно вона схопить цигарку.

Автор документа також запропонував ліцензувати виробництво та імпорт рідин, обмежити рекламу електронних цигарок і регулювати місця збуту та аудиторію покупців. Паріння планують заборонити в лікарнях, на дитячих майданчиках, у школах, університетах, приміщеннях на територіях спортивних закладів, у підземних переходах, у транспорті, кафе та ресторанах, а також в інших громадських місцях. Крім цього, запропоновано у п'ять разів підняти штрафи за порушення українського законодавства в тютюновій галузі, а в майбутньому чітко визначити їхній розмір за певні порушення.

Як бачимо, не встиг вейпінг міцно стати на ноги, як вже отримує «подарунки» долі. Чи стане це смертельним ударом для електронного паріння, наразі невідомо. Зрозуміло одне – комусь дуже кортить приборкати новий напрямок або просто зберегти спокій на величезному ринку тютюнових виробів.

Підпишись і першим дізнайся про новини і розіграші подарунків.

buy ticket
Сloud Contest