Київ

Придбати квиток
2017.03.10
Новини індустрії

«Наявність документів – це козир». Продовження інтерв`ю з представниками ChicanoFamily

«Наявність документів – це козир». Продовження інтерв`ю з представниками ChicanoFamily

Читачі напевно пам`ятають бренд ChicanoFamily з інтерв`ю з представниками альянсу: Руфат і Сергій розповіли про свою продукцію та анонсували нову лінійку. Сьогодні ми продовжимо знайомити аудиторію з компанією та розповімо, з чого хлопці починали діяльність і що варто врахувати виробникові-початківцю, відкриваючи вейп-бізнес.

Інтерв'юер: Дар'я Козлова (Д. К.)

Д. К.: Що би ви внесли до законодавчої бази регулювання вейпінгу?

Руфат: Ясність. Потрібно, щоб вейпінг чітко регулювало законодавство. У нас є всі документи, передбачені сьогодні. Але що буде завтра? Може, доведеться ще щось отримувати: це можуть бути додаткова сертифікація, акцизні марки, ще щось. Ми готові отримати все, що потрібно, але тільки не щодня щось нове. Хотілося би, щоб фірма спокійно розвивалася, не відволікаючись постійно на паперову тяганину.

Сергій: Суть в тому, що ми не зовсім розуміємо, які документи потрібні. Один експерт з сертифікації сказав – напевно, треба це. Окей. Другий сказав – а може знадобитися ось це. Не питання. Але чітких норм немає. Тому на даний момент ми отримали все, що можна отримати (сміються. – Д. К.). Це, звісно, не впливає позитивно на бюджет компанії, частина якого постійно витрачається на щось подібне.

Д. К.: Ви одразу вирішили сертифікувати рідину?

Сергій: Ні, згодом.

Руфат: Я би нікому не радив документувати її відразу, тому що це забирає багато ресурсів: як тимчасових, так і фінансових. Процедура отримання сертифікації не з дешевих. До того ж виробництво та рідини сертифікуються окремо. Плюс виробнику слід переконатися, що його продукт справді хороший і що його купуватимуть.

Сергій: Потрібно повірити в себе та зрозуміти, що це вартує витрат. Внутрішню кризу теж потрібно пережити.

Д. К.: Наявність сертифікації вплинула на продажі?

Руфат: Так. Відвідуючи вейпшопи, я чую, що люди цікавляться жижами з сертифікатом. Для людини, яка прийшла вперше, девайс – це вже щось нове, а тут ще й рідину заливають, вироблену невідомо де, і покупець боїться. Наявність документів підвищує довіру клієнта, отже це козир.

Сергій: Багато хто замішує смаки самостійно та приходить не за жижами, а за компонентами. Топ запитань – наскільки це безпечно? Якщо в цей момент показати людині сертифікацію на рідину від відповідного органу, позитивний ефект є очевидним. Користувач подумає: а навіщо займатися самозамісом, якщо є сертифікована рідина?

Д.К.: Що би ви порадили бізнесмену-початківцю в сферi вейпiнгу?

Сергій: Не поспішайте випускати. Перевіряйте. Запитайте про продукт в 10-100 людей. Шукайте інвестора (посміхається. – Д. К.). Все дуже дорого.

Руфат: Продумайте все до дрібниць. Навіть те, як поставляти комплектуючі для своєї продукції. Дрібниці важливі.

Сергій: Так, непродуманий найменший нюансик здатен все ускладнити. Припустимо, ти плануєш на етикетці малюнок з п'яти кольорів. На початковому етапі це взагалі не видається проблемою. Але така картинка збільшує собівартість, і пізніше, коли вимальовується цілісна картина виробництва, це виявляється справжньою бідою. І таких прикладів безліч.

Руфат: Якщо починати на ентузіазмі, як ми, важливо не впадати у відчай. Ти прийдеш до першого вейпшопу, покажеш свою рідину, а вони скажуть: «Що це? Хто ти взагалі? Подивися на вітрину, у нас багато відомих брендів, отже йди-но ти... пар свою рідину сам». Головне – не опускати руки та шукати далі: давати тестити, ходити вейпшопами. Навіть якщо тобі відмовили в першому, п'ятому, десятому шопі – не впадайте у відчай і шукайте далі.

Д.К.: З чого, на вашу думку, краще починати – з виробництва жиж чи відкриття вейпшопу?

Сергій: У нас це вийшло одночасно.

Руфат: Ми були в курсі того й того, тому що спілкувалися між собою, отже володіли інформацією з обох сторін. Але, на мій погляд, якщо є досвід у замісах, чому би не замислитися про виробництво. Якщо він невеликий, i ти просто розумієш, що вейпінг – прибутковий бізнес, тоді слід спершу розібратися в темі та відкрити вейпшоп, поспілкуватися з людьми, побачити ринок зсередини.

Д.К.: На вашу думку, в чому секрет успіху?

Сергій: У дуже наполегливій праці та в людях. Як хтось сказав: «Роби добре – добре буде» (посміхається. – Д. К.).

Руфат: І в гарантії. Всі документи, опис смаків, фотографії, відгуки є у нас на сайті. З нами зручно співпрацювати гуртовикам. Їм необов'язково телефонувати менеджеру – досить зайти на сайт, ознайомитися зі смаками, з прайсом, залишити заявку. Буквально 24 години - і ми вже надсилаємо продукцію.

Д. К.: Чим ще брати покупця, крім якості?

Руфат: Тільки часом. Завдання виробника – подбати про якість продукту, якому люди довірятимуть. Він має бути виготовлений з якісних інгредієнтів і в нормальних умовах. Крім того, виробник повинен забезпечити багато торговельних точок. Тоді з часом люди впізнаватимуть бренд, довірятимуть йому та купуватимуть.

Ми з хлопцями зустрілися на VAPEXPO Kiev 2017, що відбувся 4 і 5 березня в МВЦ. Вони вдало презентували на виставці нову лінійку NAOS і отримали позитивні відгуки.

Стеж за новинами VAPEXPO Kiev 2017 – читай про найцікавіше зі світу вейпінгу.

Підпишись і першим дізнайся про новини і розіграші подарунків.

buy ticket
Сloud Contest