Київ

Придбати квиток
2017.03.10
Новини індустрії

Чи можна брати вейп у літак? Консультація інженера авіакомпанії YANAIR

Чи можна брати вейп у літак? Консультація інженера авіакомпанії YANAIR

Мандрувати світом багато хто полюбляє, адже це цікаво та захоплююче. А з`ясувавши правила перевезення літаком, уникаєш зайвих проблем. З розвитком вейпінгу виникає питання, чи дозволено перевозити вейп в літаку? Адже парець без девайсу - це як Залізна людина без костюму.

Ми поговорили з начальником Центру технічного обслуговування повітряного суднобудування української авіакомпанії YANAIR Олександром Шевецом. Він пояснив, як перевозити вейп в літаку, чому існують обмеження на борту та що чекає на порушників порядку.

Вейп в аеропорту

Олександр поділився спостереженням, що кількість пасажирів з вейп-девайсами зросла. Перш ніж потрапити на літак, буквально на порозі аеровокзалу, виникає інше питання стосовно вейпа: чи можна парити в приміщенні? Фахівець розповів, що в міжнародних аеропортах столиці «Бориспіль» і «Київ» (Жуляни) є знаки заборони «Не палити». Для цього передбачено спеціальні зали. Окремих табличок, що обмежують вейпінг, немає, але відвідувачі не парять у залах - вони ходять до спеціально відведених для цього приміщень.

Вейп у літаку

Потім пасажири з аеровокзалів потрапляють до літака. Тут виникає питання: чи можна брати вейп у літак і як його перевозити. Існує думка, що девайс потрібно брати з собою на борт, тобто в ручну поклажу, та здавати до багажу його не дозволено: мовляв, електронний пристрій негативно впливає на роботу літака, акумулятор вибухонебезпечний, інші версії.

Інженер пояснив, що насправді пристрої для паріння та літаки є не порівняльними щонайменше через розмір, тому впливом електроного девайсу на механізм літака можна спокійно знехтувати:

«Будь-який електронний пристрій - планшет, ноутбук, електрочайник - не шкодить літаку, тим більше у вимкненому стані. З девайсами для паріння - та сама ситуація».

Користувач сам вирішує, брати вейп з собою у літак або здавати в багаж. Найчастіше пасажир пакує девайс до ручної поклажі через його компактність. Гаджет не займає багато місця, покласти його з собою легше, ніж у велику валізу.

Олександр також розповів про норми транспортування рідини для паріння: перевозити дозволено не більше за 100 мл.

Чи можна парити у літаку

Дехто може вирішити, що електронні девайси беруть на борт, тому що під час польоту в салоні дозволено парити. Фахівець розвіяв цей міф: вейпінг у літаку заборонено під час зльоту, перельоту та посадки.

Літаки оснащено спеціальними датчиками диму (зокрема у вбиральні) - це пожежна сигналізація. Вони дуже чутливі та спрацьовують на дим і пар, навіть незначний. Екіпаж попереджає пасажирів про це заздалегідь і настійно рекомендує утриматися від вейпу в літаку.

Штрафні санкції

Якщо пасажиру під час польоту заманеться освіжитися, та з цією метою він вирішить активувати датчики диму, попаривши, слід бути готовим до:

  1. екстреної вимушеної посадки з подальшими судовими розглядами. Саме такі заходи здійснить авіакомпанія щодо «закононеслухняного» громадянина. Її позов задовольнять;
  2. затримання поліцією. Якщо пасажир проігнорує зауваження екіпажу та порушуватиме правила поведінки на борту літака, співробітники рейсу заздалегідь викличуть поліцію. Після прибуття до пункту призначення порушника першими зустрінуть не рідні та близькі, а співробітники правоохоронних органів. Результат такої зустрічі зазвичай - адміністративне стягнення.

За результатами бесіди з Олександром стає зрозумілим, що перевозити вейп у літаку можливо, не ховаючи девайс глибоко в багаж. Щоправда, якщо пасажир є надто активним вейпером, йому краще здати девайс до багажного відділення, щоб не спокуситися. Навіщо подразнювати захисників літери закону?

Підпишись і першим дізнайся про новини і розіграші подарунків.

buy ticket
Сloud Contest