Київ

Придбати квиток
2016.06.03
Новини індустрії

Світ українського вейпінгу підпаде під вплив нових законів

Світ українського вейпінгу підпаде під вплив нових законів

Слуги народу мають намір заборонити продаж цигарок з ароматизаторами. Здавалося б, нехай, – нам, вейперам що до того? Але ж ні, вони на цьому не зупиняються, плануючи встановити контроль над випуском і продажем електронок. Нібито з метою мінімізації паління серед неповнолітніх. Про це розповів спільноті член фракції «Народний фронт» Геннадій Кривошия.

Політик вважає, що цигарки зі смаковими домішками типу фруктових ароматизаторів, ванілі та інших разом з відсутністю регулювання продажів електронних випаровувачів є найголовнішими проблемами тютюнової індустрії, які слід вирішувати якнайшвидше.

Цигарки з ароматизаторами мають більший попит серед неповнолітніх, що сприяє популярності шкідливої звички серед підлітків. Так стверджує депутат Кривошия. А ще він побоюється, що позиціонування електронок як нешкідливого аналога тютюну призведе до помилкової віри дітей у безпечність цього продукту. Вочевидь, така думка послужила достатнім мотиватором, щоб політик став автором законопроекту № 4507, зареєстрованого в парламенті 22 квітня.

Інструментом для регулювання ринку електронних цигарок автор пропонує зробити ліцензію на виготовлення та імпорт електронок. Обмежити для них рекламу, ускладнити продаж шляхом скорочення точок реалізації і зменшення списку місць, де можна попарити. З переліку можна буде викреслити медичні, навчальні, спортивні заклади та інші громадські місця. А штраф за порушення закону він пропонує підвищити у 4-5 разів. Якщо виробник продукту не вкаже вміст нікотину, він сплатить за це 10 тисяч в українській валюті.

Кривошия зазначає, що прообразом його законопроекту став приклад американців, які в 2009 році прийняли закон про заборону використання цілого списку смакових домішок у тютюновій індустрії. Тоді протягом п'яти років кількість дорослих курців зменшилася на 4%, а серед старшокласників їх стало менше на 6% за три роки.

Депутата підтримала Людмила Черкашина, директор Київського центру соціальних служб для сім'ї та молоді. На її думку, прийняття цього закону є дуже важливим для подальшої боротьби з дитячим палінням. Її порадував факт наявності детального списку ароматичних домішок, що сприятиме більш прицільній боротьбі за здоров'я громадян.

Підпишись і першим дізнайся про новини і розіграші подарунків.

buy ticket
Сloud Contest