Київ

Придбати квиток
2017.01.13
Новини індустрії

Як пройти добровільну сертифікацію вейп-продукції

Як пройти добровільну сертифікацію вейп-продукції

Наразі в українському законодавстві відсутні жорсткі правила щодо реалізації електронних інгаляторів і рідин для паріння. Приміром, сертифікація вейп-продукції не є обов’язковою - хочеш сертифікуєш - хочеш ні. Але ж відомо, якщо не заборонити - отже дозволити. Тому, отримувати сертифікат чи ні - виробник вирішує на власний розсуд. Якщо на вашу думку профіту від цього немає, тоді стаття не для вас. Ми розповідаємо що, де, як і скільки для тих, кому це справді цікаво.

Що та де

Сертифікація - документальне підтвердження відповідності продукції державним стандартам якості. Вона буває обов'язковою та добровільною. Обов'язкову сертифікацію повинні пройти товари з «Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні». Девайси та жижі в цьому переліку наразі відсутні.

В Україні діє державна система сертифікації продукції - система УкрСЕПРО. Її роботу регулює Державний комітет України з питань технічного регулювання (Держспоживстандарт). Безпосередньо процедуру здійснюють уповноважені органи сертифікації (ОС).

Як і скільки

Порядок здійснення добровільної сертифікації нчим не відрізняється від обов'язкової. Він складається з наступних етапів:

  • подача заявки в ОС;
  • подача документації для сертифікації;
  • розгляд заявки в ОС;
  • прийняття рішення за заявкою;
  • безпосереднє здійснення процедури сертифікації (відбір зразків, проведення сертифікаційних випробувань, аналіз отриманих результатів);
  • занесення сертифікованої продукції до реєстру системи УкрСЕПРО, видача сертифікату відповідності та укладання ліцензійної угоди;
  • технічний нагляд над сертифікованою продукцією (здійснюється щорічно);
  • інформація про результати робіт із сертифікації.

Подаючи заявку, згрупуйте продукцію за типами, вкажіть моделі та коди ТН ЗЕД (УКТЗЕД). Для електронних інгаляторів це 8543 70 90 00, для рідин - 3824 90 99 00.

Система УкрСЕПРО розрізняє сертифікацію однієї партії продукції та сертифікацію продукції, що випускається серійно.

У першому випадку в сертифікаті вказують розмір партії, код ТН ЗЕД, назву та адресу заявника. Термін дії сертифікату - 6 місяців. Вартість - від 2 500 грн.

У разі серійного випуску продукції, вибираєте одну з чотирьох схем (моделей) сертифікації, наведених у таблиці 1.

Таблиця 1

Схеми (моделі) сертифікації продукції, що випускається серійно

Схема (модель) сертифікації

Термін дії сертифікату

Вартість, грн

Держнагляд

Сертифікація продукції з аналізом документації та без обстеження виробництва

1 рік

від 2500

ні

Сертифікація продукції з обстеженням виробництва

2 роки

від 13000

так

Сертифікація продукції з атестацією виробництва

3 роки

від 13000

так

Сертифікація продукції з сертифікацією (оцінкою) СМК* виробництва

5 років

від 13000

так

* - система менеджменту якості

Процедура здійснення сертифікації займає від 5 до 22 робочих днів (в залежності від обраної схеми).

А чи варто?

Так. Попри те, що процес навіть добровільної сертифікації є виснажливим, сертифікат підвищує конкурентоспроможність виробника на ринку. Наявність сертифікату - це гарантія якості вашої продукції, що сприяє збільшенню довіри покупців. Це престиж і репутація, яку можливо тільки заслужити. До того ж існує безліч юридичних контор, які готові взяти всю паперову тяганину на себе. Середня вартість їхніх послуг становить від 4500 грн.

Рідини для паріння бренду Wick & Wire - практично єдині рідини України, які сертифікували власну продукцію. Компанія Wick & Wire кілька разів була гостем VAPEXPO Kiev, а її продукт двічі було визнано найкращим смаком року. Якщо ви ще не знайомі з її лінійкою, прочитайте огляд рідин від Wick&Wire.

Підпишись і першим дізнайся про новини і розіграші подарунків.

buy ticket
Сloud Contest