Київ

Придбати квиток
2016.05.26
Новини індустрії

Що чекає на тебе по той бік пари: лікбез для новачка

Що чекає на тебе по той бік пари: лікбез для новачка

Якщо ти читаєш цей текст, значить, швидше за все, вирішив змінити паління на паріння. Чудова ідея. Ти відчуєш різницю, причому разючу, але не відразу. Спершу доведеться пройти чимало випробувань, а на міцність перевірятиме тебе твій організм. Але боятися не варто – від цього ще ніхто не помирав.

Спочатку твій організм відреагує на відмову від звичайних цигарок. Можеш загуглити, якщо не віриш, але на тебе чекають кашель, застуди, стоматити, загострення герпесу та інші захоплюючі пригоди. Причина таких симптомів проста – суттєво змінюється метаболізм та імунний статус. Організм припиняє отримувати смоли та інші продукти горіння. У твоїх дихальних шляхах відновлюється ворсинчастий епітелій, легені виводять шлаки, що накопичилися за час паління. За роки, або скільки ти там палиш, організм звик до атакуючої його хімії. А коли захищатися від неї більше не потрібно, реакція може бути найрізноманітнішою, що безпосередньо залежить від індивідуальних особливостей і можливих наявних хронічних хвороб.

Ще трішечки приємностей, які, ймовірно, чекають на тебе: печія, відрижка, зміна кислотності шлункового соку, нудота та спазми шлунку. Але гаразд, не лякайся. Це відбувається з усіма, до того ж на кону – істотне поліпшення здоров'я. А всі ці симптоми – від сили на кілька місяців.

Тепер про реакцію твого організму на складники рідин для паріння. Вплив може бути різним для різних людей, і це майже не залежить від виробника.

Пропіленгліколь може викликати алергію чи індивідуальну непереносимість. Хоча загалом він нешкідливий, навіть якщо його випити півкіло за раз. Це підтверджують експерименти на щурах. Хвостаті не отримали жодної шкоди здоров'ю, вдихаючи ПГ у високих концентраціях.

Гліцерин за великим рахунком також не несе жодної загрози, крім сушняка. Але тобі ж не звикати, правда? Сухість – вічний супутник вейперів, як мокрота для курця. Але краще шукатимемо плюси – тепер ти точно випиватимеш щоденну норму води. Отже, твоєму тілу це піде на користь.

А боятися шкоди від ароматизаторів взагалі смішно, якщо згадати, скільки ми їх з'їдаємо щодня з їжею та напоями з магазину. У рідинах використовуються харчові ароматизатори, які складаються з ефірів, що імітують фруктові запахи, ефірних масел і екстрактів рослинного походження. Але не варто забувати про індивідуальну реакцію організму.

Єдина шкода в рідинах – це нікотин. Але ж ми про це знаємо, чи не так? Намагайся не розтягувати один сеанс паріння на кілька годин, бо передоз гарантовано. Хоча ти завжди можеш вибрати собі рідину з малим вмістом нікотину чи взагалі без нього.

Отож, як ти розумієш, компоненти рідини практично нешкідливі, якщо в тебе немає індивідуальної алергії. Але про таке краще знати заздалегідь. Індивідуальні особливості визначають переносимість.

Проста порада: виявивши у себе симптоми, звернися до лікаря, здай аналізи. Швидше за все, ти виявиш причину. Якщо ж ні – експериментуй, але обережно, паралельно моніторячи стан свого здоров'я. Їж вітаміни та імуностимулятори. Будь обережним і густої тобі пари.

Підпишись і першим дізнайся про новини і розіграші подарунків.

buy ticket
Сloud Contest