Київ

Придбати квиток
2016.06.08
Новини індустрії

Борці з вейпінгом дісталися до українських законів

Борці з вейпінгом дісталися до українських законів

«31 травня, чудовий сьогодні день. Останній день весни. Як би його зіпсувати?» – подумали депутати парламенту, перш ніж внести до повістки дня обговорення поправок до деяких тютюнових законів. Якщо ти вейпер і любиш попарити свій мехмод або стік-бокс, прочитай уважно.

По-перше, оновили визначення «електронної цигарки», що передбачає тепер будь-які моди: одноразові єгошки, мехи, бокси. Загалом, все, де є як мінімум акумулятор, конектор і стартова кнопка. Під це визначення підпадають жижі, що містять нікотин, картриджі та ємності, куди заливається рідина для випарювання, тобто всі баки та дріпки, що тільки існують, судячи зі всього.

Найбільше обмежень чекає на нікотинові рідини. Після прийняття закону буде категорично заборонено виготовлювати та завозити в Україну рідини, що містять більше 20 мг/мл нікотину. Флакони об'ємом понад 20 мл підпадають під заборону, крім випадків, коли вони виробляються у нас суто на експорт.

А на самих пляшечках виробник змушений буде розміщувати інформацію про склад, кількість нікотину, пораду зберігати подалі від дітей і попередження, що займе 30% площі флакону, з копіпастою: «Ця продукція містить нікотин, що викликає сильну залежність. Не рекомендується для користування особам, що не палять, і неповнолітнім». Лишається сподіватися, що безнікотинові пляшки не підпадуть під подібну зміну дизайну.

Якщо хтось вирішить організувати серійний випуск модів в Україні, він змушений буде маркувати девайси за нормами законодавства України. Це все, не враховуючи ліцензії, яку необхідно придбати окремо, випуску електронок і самозамісних рідин.

Встановили єдиний податок для гуртовиків у 10 000 грн. Податок для роздрібної торгівлі встановлюватимуть індивідуально залежно від прогнозів обігу, десь у межах 250-2000 грн. На квартал.

Ну, і перелік місць, де вейпери мають сховати свої прилади глибше до кишені:

  • ліфти та таксофони;
  • медзаклади;
  • спортзаклади;
  • у громадському транспорті та на зупинках;
  • у барах і ресторанах, крім тих, де палять кальяни та цигарки;
  • на території навчальних закладів: чи то дитячий садок, чи університет;
  • на території держструктур і організацій.

Навіть на падику (чи парадняку) теж не можна. Розмір штрафів наразі невідомий.

Ось такі пироги, прикинь? Буде не до сміху.

Густого пару тобі, брате, з варіватту чи меха.

Підпишись і першим дізнайся про новини і розіграші подарунків.

buy ticket
Сloud Contest