Київ

Придбати квиток
2016.02.12
Новини VAPEXPO

Чи є безпечними електронні інгалятори?

Чи є безпечними електронні інгалятори?

Багато сайтів обговорюють питання безпеки електронних інгаляторів. У якості аргументу наводять дані Управління з контролю за продуктами харчування та ліками (Food and Drug Administration, FDA). Однак посилатися лише на одне джерело не зовсім коректно. FDA опублікувало низку досліджень, метою яких є дискредитація електронних інгаляторів. Увагу вони акцентують на тому, що виробники позиціонують свій продукт як засіб швидко кинути палити, що давно не є популярним маркетинговим рішенням.

Отже, чи є електронні інгалятори безпечними?

Безпека хімічної складової електронних інгаляторів

Канцерогени можуть викликати рак, моноксид вуглецю впливає на респіраторну систему, а ще призводить до серцевих хвороб та підвищення рівня цукру в крові.

Електронний інгалятор вирізняється тим, що у його складниках нічого такого немає. Зазвичай він містить лише пропіленгліколь і/чи гліцерин, ароматизатор і нікотин.

Вплив вдихання пропіленгліколю та гліцерину на людський організм детально не вивчався, хоча ці складники широко застосовують у виробництві продуктів харчування та косметології. Про це виробникам електронних інгаляторів не слід забувати.

Безпека електронних інгаляторів у літаках

На початку 2012 року Американська колегія спеціалістів у галузі торакальної медицини  опублікувала статтю, у якій йшлося про вплив пари від електронних інгаляторів на пасажирів у літаку. Вони виявили, що вона може викликати запалення та проблеми з функціями легенів через 5 хвилин після використання. Дослідження звертає увагу на короткотермінові ефекти. Довготермінові не розглядалися.

Проблема цього дослідження полягає в тому, що в якості об’єктів для досліджень були обрані люди, які не палять. Не враховувався той факт, що організм колишнього курця суттєво відрізняється. Також не проводилася порівняльна характеристика з безпечною парою, скажімо, водяною.

Хімікати, які входять до складу атомайзерів і картомайзерів

Хімікати-які-входять-до-складу-атомайзерів-і-картомайзерів

Проблема також у тому, що багато хто не звертає уваги на матеріали, які використовують при виготовленні атомайзерів і картомайзерів: сталь, алюміній, бавовна, клей, припій і навіть скловолокно. Ніхто не вивчає, як під час нагрівання ці матеріали діють на людський організм.

Ситуацію не покращує той факт, що провідні виробники деталей до електронних випарників працюють у Китаї, країні, чия репутація викликає сумніви, коли мова заходить про виробництво.

Слід частіше замінювати атомайзери та картомайзери, аби зменшити ризик негативного впливу на організм, зберігаючи при цьому ефективність інгалятора.

Наскільки безпечною є рідина для електронних інгаляторів?

Наскільки-безпечною-є-рідина-для-електронних-інгаляторів

При спробі дискредитувати електронні інгалятори часто порушують питання безпеки складників рідини та стандартів, яких дотримуються під час виробництва.

Аби завоювати довіру клієнтів, виробники рідини мали б представляти докладний перелік складників продукту. Деякі компанії вже почали рухатися в цьому напрямку.

Але тут виникає неприємний момент. Більшість компаній з виробництва рідини розташовані у Китаї. Це викликає певні побоювання щодо якості продукту. Наприклад, деякі аромати можуть містити діацетил – рідину, вживання якої в їжу не призведе до негативних наслідків, однак дихати нею досить шкідливо.

Бажано замовляти рідину лише у перевірених компаній, які турбуються про безпеку свого продукту. Перш ніж купувати, переконайтеся у прозорості складу та концентрації інгредієнтів.

Вибух батарей електронних інгаляторів

Вибух-батарей-електронних-інгаляторів

Ще одним питанням безпеки є батареї, які використовують в атомайзерах і картомайзерах. За умов перегрівання вони можуть вибухнути та травмувати не лише вас, але й оточуючих.

Нещодавно подібна історія трапилася у Флориді. Чоловік, чий інгалятор вибухнув через перегрівання, використовував 6-вольтний мод, який був потенційно небезпечним, тому що його інгалятор був розрахований на батарею потужністю у 2-3 вольти.

Купуючи батареї, варто звертати увагу не лише на виробника, який, зрозуміло, має бути перевіреним, але й зважати, на що саме розрахований ваш інгалятор. Навіть при правильному підході до вибору комплектуючих, зокрема батарей, мінімальний ризик все одно залишається. Адже навіть телефон або ноутбук мають батарею, отже і в них певна ймовірність вибуху також є.

Підпишись і першим дізнайся про новини і розіграші подарунків.

buy ticket
Сloud Contest