Київ

Придбати квиток
2016.05.04
Новини індустрії

82% КОРИСТУВАЧІВ ЕЛЕКТРОННИХ ЦИГАРОК - КОЛИШНІ КУРЦІ

82% КОРИСТУВАЧІВ ЕЛЕКТРОННИХ ЦИГАРОК - КОЛИШНІ КУРЦІ

Про це свідчать результати опитування учасників міжнародної виставки VAPEXPO, яка вперше відбулася у Києві 1-2 квітня 2016 року та об'єднала в єдиному просторі спільноту користувачів і виробників електронних інгаляторів. Опитування провели волонтери громадської організації «Нові технології для здоров'я» в рамках кампанії зі збору коштів на дослідження продуктів зниженого ризику.

82% респондентів відзначили, що до використання електронних цигарок палили звичайні. Серед причин, що вплинули на перехід до електронних пристроїв, відзначають поради рідних і друзів (44,3%), турботу про здоров'я (27,6%), модний тренд (10,4%), інформацію зі ЗМІ (13%).

63,8% опитаних використовують рідину зі вмістом 3 мл нікотину. Лише 7,7% учасників виставки досі палять звичайні цигарки.

87% аудиторії споживачів електронних цигарок становлять чоловіки.

90,1% опитаних зазначили вік 18-34 років; 7,5% – 35-44; 1,6% – 45-55; 0,8% – до 18 років.

58,1% опитаних використовують електронні цигарки протягом останніх 12 місяців, 26,1% – 1-2 роки. Понад 2 роки – 14,4%, а понад 5 років – 5,3% користувачів.

«Електронні системи доставки нікотину є новим явищем, що надзвичайно швидко розповсюджується серед аудиторії курців, – відзначає голова правління СО “Нові технології для здоров'я” Дмитро Рафаель. – Привабливість ЕЦ для курців і міжнародний досвід свідчать про їхній потенціал повністю витіснити звичайні цигарки. Однак наскільки такий сценарій зменшить шкоду від паління, чи є цей тренд позитивним явищем чи суспільство лише змінює одну проблему на іншу, – ось ключові питання, відповідь на які вимагає досліджень з боку фахівців».

Нагадаємо: СО «Нові технології для здоров'я» оголосили початок кампанії зі збору коштів на проведення дослідження електронних систем доставки нікотину, цікавих у якості продуктів зниженого ризику, системи нагрівання тютюну, електронних цигарок. Мета дослідження – визначити вплив цих продуктів на здоров'я споживачів порівняно з палінням звичайних цигарок.

На даний момент СО «Нові технології для здоров'я» досягла домовленостей з Інститутом кардіології ім. Стражеско щодо проведення цього дослідження, якщо громадська організація зможе забезпечити фінансування в повному обсязі.

СО «Нові технології для здоров'я» закликає всіх небайдужих до здоров'я суспільства, виробників, продавців і споживачів електронних систем доставки нікотину зробити свій внесок у дослідження нового явища, що претендує на роль замінника, здатного витіснити паління та повністю вивести цигарки зі вжитку.

ДОВІДКА

З 2009 року МСО «Прозора демократія» здійснила моніторинг діяльності органів державної влади України. З 2016-го організація зосередила свою діяльність на галузі суспільного здоров'я та змінила назву на «Нові технології для здоров'я» (юридично СО «Нові технології для здоров'я» досі зареєстрована як МСО «Прозора демократія» (неурядова неприбуткова організація).

 Організація «Нові технології для здоров'я» – це громадська ініціатива з розробки та адвокації рішень актуальних проблем суспільства в галузі суспільного здоров'я, що не вимагають додаткових витрат з боку держави. Враховуючи поточну ситуацію з браком коштів і незадовільним станом громадського здоров'я в Україні, організація бачить раціональним вирішення проблеми не у збільшенні витрат з державного бюджету, а в пошуку ефективних підходів для запобігання причин захворювань і відповідно видатків на їхнє лікування. Такими першопричинами є поширення основних факторів ризику для здоров'я, зокрема серцево-судинних захворювань, що спричиняють більшість (68%) смертей в Україні.

Юлія Чухно, прес-секретар, тел.: +38 (068) 140-04-89, e-mail: chukhno@newhealthtech.org.ua.

Підпишись і першим дізнайся про новини і розіграші подарунків.

buy ticket
Сloud Contest